Honorata Kucharska

Tegoroczny występ na Mistrzostwach Polski Kobiet, dla tej niezwykłej 18-letniej Mistrzyni FIDE będzie debiutem. Jest multimedalistką Mistrzostw Polski Juniorek w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych – trzy lata z rzędu wygrywała Mistrzostwa Polski Juniorek w szachach błyskawicznych. Zawodniczka jest wielokrotną reprezentantką kraju na Indywidualnych Mistrzostwach Świata i Europy Juniorek, skąd wracała z licznymi sukcesami.
W 2018 roku zdobyła srebrny medal na Indywidualnych Mistrzostwach Świata do lat 16 w szachach klasycznych, a rok temu została Mistrzynią Świata Juniorek do lat 18 w szachach szybkich.
Do jej licznych sukcesów należy zaliczyć również brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w szachach błyskawicznych wywalczony w ubiegłym roku w Katowicach.
Choć w Mistrzostwach Polski legitymuje się najniższym rankingiem w stawce, to nikt nie może lekceważyć tej utalentowanej zawodniczki. Z pewnością postara się pokazać najlepsze szachy w swoim debiucie w tych prestiżowych krajowych rozgrywkach.