Klaudia Kulon

Najbardziej medialna szachistka w kraju, za którą zawsze trzymają kciuki rzesze fanów!
Tegoroczny udział w Mistrzostwach Polski będzie jej 13 występem w tych zawodach. Na swoim koncie ma 2 medale – srebrny z 2017 i brązowy z 2014.
Trzykrotnie reprezentowała Polskę na Olimpiadach Szachowych. Z Baku (2016r.) przywiozła dwa medale: srebrny w klasyfikacji drużynowej oraz brązowy za wynik indywidualny na IV szachownicy. Był to ogromny sukces, za który razem z koleżankami z drużyny, została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

W 2017 roku zdobyła brązowy medal za wynik indywidualny na IV szachownicy podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w greckim Hersonissos.
W kwietniu 2018 roku na Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Wysokich Tatrach zajęła wysokie 7 miejsce i pierwszy raz awansowała do Mistrzostw Świata Kobiet.

Klaudia lubi zwłaszcza turnieje o bardzo skróconym czasie do namysłu. W 2017 r. zajęła 9. miejsce w mistrzostwach świata kobiet w blitza w Rijadzie. W kwietniu 2019 w Katowicach została Mistrzynią Polski w szachach błyskawicznych – po raz trzeci z rzędu, z imponującym wynikiem 15 pkt. z 15 partii.