Jolanta Zawadzka

Aktualna wiceliderka polskiej listy rankingowej kobiet. Zawodniczka Kadry Narodowej, bez której ciężko wyobrazić sobie polską drużynę. W finałach mistrzostw Polski startowała 18 razy, z czego 13 zakończyła stając na podium (w tym cztery razy na najwyższym stopniu). W ubiegłym roku zdobyła brązowy medal. Jest jedną z pretendentek do walki o tytuł Mistrzyni Polski.
Siedem razy reprezentowała Polskę na olimpiadach szachowych, z których przywiozła dwa srebrne medale: za wynik indywidualny na III szachownicy ze Stambułu w 2012 roku oraz za drugie miejsce drużynowo na Olimpiadzie w Baku w 2016. Za ten ostatni została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 8-krotnie występowała na Drużynowych Mistrzostwach Europy, z których przywiozła aż 5 medali.
W 2018 roku doszła do III rundy w Mistrzostwach Świata kobiet rozgrywanych systemem pucharowym.
Jola jest organizatorem i dyrektorem jednego z najsilniej obsadzonych turniejów kołowych kobiet rozgrywanych w Europie – Arcymistrzowskiego Turnieju Kobiet im. Krystyny Hołuj – Radzikowskiej, w których sama uczestniczy.