Karina Cyfka

Jest jedną z trzech zawodniczek w kraju, która legitymuje się rankingiem powyżej 2400. Aktualnie zajmuje 3 miejsce na polskiej liście rankingowej Pań. Karina od lat jest zawodniczką Kadry Narodowej Kobiet i ma pewne miejsce w składzie reprezentacji Polski na najważniejszych imprezach drużynowych.
Jej największym sukcesem było zdobycie dwóch srebrnych medali na Olimpiadzie Szachowej w Baku w 2016: w klasyfikacji drużynowej oraz za wynik indywidualny na III szachownicy. Dobry wynik uzyskała również na Olimpiadzie w Batumi, gdzie na III szachownicy zdobyła 8,5/10 pkt.
W kwietniu 2018 roku na Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Wysokich Tatrach zajęła 13 miejsce i pierwszy raz w swojej karierze awansowała do Mistrzostw Świata Kobiet.
W grudniu 2018 roku najpierw była najlepszą zawodniczką w Meczu Szachowym Kobiet Polska – Reszta Świata w ramach Festiwalu Szachów Kobiecych im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej a później podzieliła II miejsce w międzynarodowym turnieju Sharjah International Chess Championship Cup for Women w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tym roku, w fenomenalnym stylu wygrała w pierwszym turnieju Internetowego Pucharu Polski, pozostawiając w pokonanym polu czołowych zawodników kraju.
W Indywidualnych Mistrzostwach Polski wystąpiła 15 razy, zdobywając 4 medale (jeden srebrny i 3 brązowe). W ubiegłym roku zajęła 5 miejsce. W tym roku jest jedną z kandydatek do złotego medalu w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w kraju.