Alicja Śliwicka

W tak prestiżowych krajowych rozgrywkach zagra po raz czwarty – w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski zajęła 8 miejsce.
To bardzo utalentowana młoda polska juniorka i jedna z najbardziej perspektywicznych zawodniczek swojego pokolenia, o czym świadczy powołanie jej do kobiecej drużyny na Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet w roku 2019. Jest multimedalistką Mistrzostw Polski Juniorek w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych.
W 2018 roku została Mistrzynią Międzynarodową. W październiku tego samego roku zdobyła srebrny medal na Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorek do lat 18 w szachach szybkich (w Porto Karas). W 2019 roku zdobyła złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18 rozgrywanych w Bratysławie. Również w 2019 roku, bardzo dobrze spisała się podczas kwietniowego Katowickiego Festiwalu Szachowego. Najpierw zajęła III miejsce w turnieju kołowym i zdobyła swoją druga normę na tytuł arcymistrzyni, a później wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Kobiet w szachach błyskawicznych. Na początku tego roku podzieliła III miejsce w turnieju kołowym o Puchar Gór Opawskich.